OSOBITNÉ USTANOVENIA O ŠTÁTNEJ POMOCI. 1. Štátna, resp. minimálna pomoc sa poskytuje v súlade so zákonom o štátnej pomoci.
2. V zmysle § 5 ods. 2 zákona o štátnej pomoci príjemcom je ten, kto vykonáva hospodársku činnosť bez ohľadu na právnu formu a spôsob financovania a v koho prospech bol vykonaný právny úkon, ktorý ho oprávňuje na získanie pomoci. Na účely tohto zákona sa hospodárskou činnosťou rozumie každá činnosť, ktorá spočíva v ponuke tovaru alebo služieb alebo v ponuke tovaru a služieb na trhu.
3. Podľa čl. 107 Zmluvy o fungovaní Európskej únie (ZFEÚ) sa pravidlá štátnej pomoci, resp. minimálnej pomoci vo všeobecnosti uplatňujú len vtedy, keď je príjemcom pomoci „podnik“ (v čl. 107 ZFEÚ označený ako „podnikateľ“), pričom podnikom sa rozumie každý subjekt vykonávajúci hospodársku činnosť bez ohľadu na právne postavenie a spôsob jeho financovania (ďalej len „podnik“).
4. Pod nepriamou štátnou pomocou sa rozumie poskytnutie čo i len časti finančných prostriedkov zúčastnenému podniku alebo zúčastneným podnikom príjemcom z prostriedkov poskytnutých poskytovateľom na účet príjemcu, a to v prípade, ak príjemca nespĺňa aspoň jednu z podmienok uvedených v ods. 10 tohto článku.
5. Zmluvné strany sa dohodli, že v prípade, ak je príjemcom podnik v zmysle ods. 3 tohto článku, vzťahujú sa na neho ustanovenia ods. 2, 7 a 8 tohto článku. Ustanovenia ods. 4, 9 až 15 tohto článku sa na neho nevzťahujú.
6. Zmluvné strany sa dohodli, že v prípade, ak príjemcom nie je podnik v zmysle ods. 3 tohto článku, vzťahujú sa na neho ustanovenia ods. 4, 9 až 15 tohto článku. Ustanovenia ods. 2, 7 a 8 tohto článku sa na neho nevzťahujú.
7. V prípade podniku rozdiel finančných prostriedkov medzi rozpočtom Projektu a výškou finančných prostriedkov poskytnutých poskytovateľom vo forme štátnej pomoci, ktoré nebudú poskytnuté poskytovateľom, je príjemca povinný zabezpečiť z vlastných zdrojov alebo z iných zdrojov ako je štátny rozpočet.
8. V prípade podniku finančné prostriedky poskytnuté poskytovateľom na účet príjemcu predstavujú štátnu pomoc podľa nariadenia Komisie Európskej únie č. 1407/2013 z 18.12.2013 o uplatňovaní článkov 107 a 108 Zmluvy o fungovaní Európskej únie na pomoc de minimis.
9. Príjemca, ktorý nie je podnikom, čestne vyhlasuje, že sa jeho prostredníctvom podniku, ktorý je jeho spoluriešiteľskou organizáciou (zúčastnený podnik), neposkytuje žiadna nepriama štátna pomoc.
10. Za poskytovanie nepriamej štátnej pomoci sa nepovažuje konanie ak je splnená aspoň jedna z týchto podmienok (podľa ods. 28 Rámca pr...
OSOBITNÉ USTANOVENIA O ŠTÁTNEJ POMOCI. 1. Štátna, resp. minimálna pomoc sa poskytuje v súlade so Zákonom č. 358/2015 Z. z. o úprave niektorých vzťahov v oblasti štátnej pomoci a minimálnej pomoci a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o štátnej pomoci).
2. V zmysle § 5 ods. 2 zákona o štátnej pomoci príjemcom je ten, kto vykonáva hospodársku činnosť bez ohľadu na právnu formu a spôsob financovania a v koho prospech bol vykonaný právny úkon, ktorý ho oprávňuje na získanie pomoci. Na účely tohto zákona sa hospodárskou činnosťou rozumie každá činnosť, ktorá spočíva v ponuke tovaru alebo služieb alebo v ponuke tovaru a služieb na trhu.
OSOBITNÉ USTANOVENIA O ŠTÁTNEJ POMOCI. 1. Podnikateľom (podnikateľským subjektom) je osoba špecifikovaná v § 2ods. 2 Zákona 513/1991 Zb. Obchodného zákonníka v platnom znení.
2. Nepodnikateľským subjektom je osoba, ktorá nie je zahrnutá v ods. 1 tohto článku.
3. Štátnou pomocou sa v zmysle platnej legislatívy rozumie každá pomoc v akejkoľvek forme, ktorú poskytuje na podnikanie alebo v súvislosti s ním poskytovateľ priamo alebo nepriamo z prostriedkov štátneho rozpočtu, zo svojho rozpočtu alebo z vlastných zdrojov príjemcovi.
4. Pod nepriamou štátnou pomocou sa rozumie poskytnutie čo i len časti finančných prostriedkov zúčastnenému podniku alebo zúčastneným podnikom príjemcom z prostriedkov poskytnutých poskytovateľom na účet príjemcu a to v prípade, ak príjemca nespĺňa aspoň jednu z podmienok uvedených v článku IV. odsek 10 tejto Zmluvy.
5. Zmluvné strany sa dohodli, že v prípade, ak je príjemcom podnikateľský subjekt v zmysle ods.1 tohto článku, vzťahujú sa na neho ustanovenia ods. 3, 7 a 8 toho článku. Ustanovenia ods. 4, 9 až 15 tohto článku sa na neho nevzťahujú.
6. Zmluvné strany sa dohodli, že v prípade, ak je príjemcom nepodnikateľský subjekt v zmysle ods. 2 tohto článku, vzťahujú sa na neho ustanovenia ods. 4, 9 až 15 toho článku. Ustanovenia ods. 3, 7 a 8 tohto článku sa na neho nevzťahujú.
OSOBITNÉ USTANOVENIA O ŠTÁTNEJ POMOCI. 1. Zmluvné strany sa dohodli, že výsledky, ktoré nevedú k vzniku práv duševného vlastníctva, sa môžu vo veľkom rozsahu rozširovať a akékoľvek práva duševného vlastníctva k výsledkom výskumu a vývoja, ktoré sú výsledkom činnosti Organizácie zodpovedného riešiteľa, sa v plnej miere pridelia Organizácii zodpovedného riešiteľa.
2. Pod pridelením v plnej miere sa na účely tejto Zmluvy rozumie, že Organizácia zodpovedného riešiteľa má v plnej miere hospodársky prospech z týchto práv, ponechaním si plného práva s nimi disponovať, ide najmä o vlastnícke právo a licenčné právo. Tieto podmienky môžu byť splnené, aj keď sa Organizácia zodpovedného riešiteľa rozhodne uzavrieť ďalšie zmluvy týkajúce sa týchto práv, vrátane ich licencovania spolupracujúcemu partnerovi.
OSOBITNÉ USTANOVENIA O ŠTÁTNEJ POMOCI. Podnikateľom (podnikateľským subjektom) je osoba špecifikovaná v § 2ods. 2 Zákona 513/1991 Zb. Obchodného zákonníka v platnom znení. Nepodnikateľským subjektom je osoba, ktorá nie je zahrnutá v ods. 1 tohto článku. Štátnou pomocou sa v zmysle platnej legislatívy rozumie každá pomoc v akejkoľvek forme, ktorú poskytuje na podnikanie alebo v súvislosti s ním príjemca priamo alebo nepriamo z prostriedkov štátneho rozpočtu, zo svojho rozpočtu alebo z vlastných zdrojov spolupríjemcovi. Pod nepriamou štátnou pomocou sa rozumie poskytnutie čo i len časti finančných prostriedkov zúčastnenému podniku alebo zúčastneným podnikom spolupríjemcom z prostriedkov poskytnutých príjemcom na účet spolupríjemcu a to v prípade, ak spolupríjemca nespĺňa aspoň jednu z podmienok uvedených v článku IV. odsek 10 tejto Zmluvy. Zmluvné strany sa dohodli, že v prípade, ak je spolupríjemcom podnikateľský subjekt v zmysle ods.l tohto článku, vzťahujú sa na neho ustanovenia ods. 3, 7 a 8 toho článku. Ustanovenia ods. 4, 9 až 15 tohto článku sa na neho nevzťahujú. Zmluvné strany sa dohodli, že v prípade, ak je spolupríjemcom nepodnikateľský subjekt v zmysle ods. 2 tohto článku, vzťahujú sa na neho ustanovenia ods. 4, 9 až 15 toho článku. Ustanovenia ods. 3, 7 a 8 tohto článku sa na neho nevzťahujú. V prípade podnikateľského subjektu rozdiel finančných prostriedkov medzi rozpočtom projektu a výškou finančných prostriedkov poskytnutých príjemcom vo forme štátnej pomoci, ktoré nebudú poskytnuté príjemcom, je spolupríjemca povinný zabezpečiť z vlastných zdrojov alebo z iných zdrojov ako je štátny rozpočet. V prípade podnikateľského subjektu finančné prostriedky poskytnuté príjemcom na účet spolupríjemcu predstavujú štátnu pomoc podľa Schémy podpory výskumu a vývoja Agentúrou na podporu výskumu a vývoja č. SA.42450 platnej od 15.6.2015, zverejnenej na intemetovej stránke poskytovateľa a poskytujú sa formou nenávratného finančného príspevku. Spolupríjemca, ktorý je nepodnikateľským subjektom, čestne vyhlasuje, že sa prostredníctvom jeho podniku neposkytuje žiadna nepriama štátna pomoc. Spolupríjemca sa zaväzuje, že sa jeho prostredníctvom podniku (zúčastnený podnik), nebude poskytovať žiadna nepriama štátna pomoc Za poskytovanie nepriamej štátnej pomoci sa nepovažuje konanie v rozpore s článkom odsek 4 ak spolupríjemca spĺňa aspoň jednu z týchto podmienok: zúčastnený podnik znáša celkové náklady Projektu, výsledky, ktoré nevedú k vzniku práv duševného vlastníctva, sa môžu vo veľkom rozsahu rozši...