Ciele Vzorová ustanovení

Ciele. Cieľom tejto Zmluvy je - ochrana zdravia zamestnancov a iných osôb, ktoré sú v zamestnaní exponované dýchateľnému kryštalickému kremíku z materiálov/výrobkov/surovín s obsahom kryštalického kremíka. - minimalizácia expozície dýchateľnému kryštalickému kremíku na pracovisku používaním tu stanovených osvedčených metód za účelom prevencie, eliminácie a redukcie rizík v rámci hygieny práce, súvisiacich s dýchateľným kryštalickým kremíkom. - zvýšenie informovanosti o potenciálnych zdravotných účinkoch dýchateľného kryštalického kremíka a o osvedčených metódach.
Ciele. 1. Konzultácie uvedené v článku 96 ods. 2 písm. a) sa okrem mimoriadne naliehavých prípadov uskutočnia po dôkladnom politickom dialógu uvedenom v článku 8 a článku 9 ods. 4 dohody.
Ciele. 1.1 Na odstránenie činností v rozpore s hospodárskou súťažou uvedených v článku 64 ods. 1 body
Ciele. 1. Celkové ciele Nórskeho finančného mechanizmu 2014 – 2021 sú prispieť k znižovaniu hospodárskych a sociálnych rozdielov v Európskom hospodárskom priestore a k posilneniu bilaterálnych vzťahov medzi Nórskom a prijímateľskými štátmi prostredníctvom finančných príspevkov v prioritných oblastiach, ktoré sú vymenované v odseku 2. Zmluvné strany tohto memoranda sa preto budú usilovať o výber takých finančne podporených programov, ktoré prispejú k dosiahnutiu týchto cieľov.
Ciele. 1. Cieľom odborného výcviku / odbornej praxe je nadobudnutie a rozšírenie teoretických a praktických vedomostí a zručností v súlade s učebnými osnovami v podmienkach praxe.
Ciele. ■ udržať početné stavy populácií domácich plemien (ošípané, ovce, králiky, hydina, včely) - ŽGZ na farmách VÚŽV Nitra a budovať génovú banku ■ plne využiť kapacity experimentálneho bitúnku VÚŽV Nitra ■ využiť doterajšie a získať nové poznatky výskumu pri vývoji atraktívnych výrobkov so Značkou kvality SK z produkcie domácich plemien ■ uvedený modelový príklad účinnými metódami transferu poznatkov (hlavne praktické kurzy a školenia) preniesť a aplikovať v širokej chovateľskej praxi ■ prispieť k výchove spotrebiteľa ku konzumácii domácich zdravých potravín Pracovný plán - Pracovné balíčky ■ testovanie vlastností zvierat so zameraním na kvalitu produkcie ■ stabilizácia žiaducich vlastností zvierat (genetických zdrojov) ■ udržiavanie genetických zdrojov in vivo a v génovej banke, jej budovanie ■ výskum a vývoj nových produktov ■ návrh metodických postupov výroby produktov (vrátane systému HACCP) ■ testovanie, analýzy a degustácie produktov ■ ochrana postupov a výrobkov, Značka kvality ■ návrh marketingových stratégií produktov ■ inštruktážne kurzy a školenia chovateľov, študentov, diseminácia výsledkov Príloha číslo 2 k dodatku číslo 2 ku kontraktu 568/2016-310/MPRV SR MPRV SR a ďalšie orgány štátnej správy, FAO OSN, EAAP, ERFP, uznané chovateľské organizácie, chovatelia hospodárskych zvierat, chovatelia uskutočňujúci priamy predaj konečnému zákazníkovi, spotrebitelia Prvok Programovej štruktúry MPRV SR: 0910504 Odborná pomoc pre živočíšnu výrobu. Funkčná klasifikácia úlohy podľa klasifikácie Organizácie spojených národov COFOG: 04.8.2 „Výskum a vývoj v oblasti poľnohospodárstva, lesníctva, rybárstva a poľovníctva“. Odpočet úlohy bude realizovaný na kontrolnom dni plnenia úloh kontraktu, vo Výročnej správe o činnosti NPPC za rok 2017 a pri preberacom konaní v rámci verejného odpočtu (v zmysle uznesenia Vlády SR č. 1189/2001) v roku 2018. I 30 131
Ciele priebežná aktualizácia LPIS na základe predložených žiadostí o podporu, kontrol na mieste, kontrol metódou diaľkového prieskumu Zeme; • systematická aktualizácia blokov LPIS a ich dielov na základe aktuálnych ortofotomáp - nalietaných v rokoch 2017-2019, vrátane aktualizácie informácie obsiahnutej v ortofotomapách, ktoré tvoria nedeliteľnú súčasť registra pôdy - LPIS; • integrácia a aktualizácia údajov zo špeciálnych externých registrov relevantných k smerniciam „Krížového plnenia" (oblasť Životné prostredie, zmeny klímy, dobré poľnohospodárske podmienky pôdy, ochrana životného prostredia, register vinohradov, sadov, územia Natura 2000, ...) do LPIS, ktoré sú nutné vzhľadom na plnenie Spoločnej poľnohospodárskej politiky Európskej únie. Taktiež sa budú integrovať údaje o poloprírodných a prírodných trvalých trávnych porastov, greeningu resp. iných relevantných GIS vrstiev k SPP, predovšetkým k PRV; • zabezpečenie dostupnosti údajov LPIS pre verejnosť, žiadateľov, Pôdohospodársku platobnú agentúru SR, ako aj kontrolné inštitúcie prostredníctvom mapového servera prepojeného na LPIS dostupného na internetovej stránke ; • kontrola topológie LPIS a kvality aktualizácie LPIS; • QA LPIS -quallity assesment- vyhodnotenie kvality LPIS na základe siedmych QE -quallity elements podľa požiadaviek EK vyplývajúcich z legislatívy a zaslanie týchto výsledkov za QA LPIS 2016 do DG AGRI EK a JRC EK; • vytvorenie vrstvy vratiek z cyklickej aktualizácie pre rok 2018 NPPC-VÚPOP bol uzn. č. 2 B. b) 9. porady vedenia MP SR poverený vybudovaním, aktualizáciou a údržbou LPIS, uvedené vyplýva aj zo zákona č. 473/2003 Z.z. o Pôdohospodárskej platobnej agentúre a podpore v poľnohospodárstve. NPPC-VÚPOP je delegované pracovisko Poľnohospodárskej platobnej agentúry v zmysle nariadení EÚ č. 1234/2007, 73/2009 a 1122/2009 s priamym výkonom činností pre dotačnú politiku EÚ a sídlo rezortného strediska diaľkového prieskumu Zeme.
Ciele. Realizácia medzinárodnej konferencie OECD s názvom „Nástroje hodnotenia rizík a riadenia rizík v agropotravinárskom sektore". Súčasťou konferencie bude aj politická časť, pre ktorú bude potrebné zabezpečiť priestory pre rokovanie politických predstaviteľov krajín V4, EK a OECD. Úloha sa bude realizovať v úzkej spolupráci s MPRV SR, prevažne s odborom komunikácie a marketingu a s odborom zahraničnej koordinácie.
Ciele. 1. Zmluvné strany uznávajúc význam posilňovania politík a stanovovania programov, ktoré prispievajú k rozvoju udržateľných, inkluzívnych, zdravých a odolných potravinových systémov, sa dohodli na nadviazaní úzkej spolupráce s cieľom spoločne sa angažovať na prechode na udržateľné potravinové systémy.
Ciele. 1. Zmluvné strany potvrdzujúc svoj záväzok vytvoriť lepšie prostredie pre rozvoj obchodu a investícií medzi sebou týmto stanovujú mechanizmy nevyhnutné na postupnú vzájomnú liberalizáciu obchodu so službami a investícií.